All Exhibitors

TURKPOL
Stowarzyszenie Kultury i Współpracy Polsko-Tureckiej TURKPOL jest organizacją pozarządową wspierającą budowę bliższych relacji polsko-tureckich. Skupiamy się na zmotywowaniu w dążeniu do współpracy obydwu społeczności. TURKPOL inwestuje w budowę głębszych polsko-tureckich relacji opartych na otwartości, tolerancji i współpracy tak by poszerzyć wiedzę o Polsce i o Turcji i wzajemnych relacjach, by przełamać stereotypy, by wspierać kultywować i promować polskie dziedzictwo kulturowe w Turcji jak też wspierać, kultywować i promować tureckie dziedzictwo kulturowe w Polsce, a również kojarzyć ludzi by integrować i wspierać społeczność turecką w Polsce, a w związku z tym promować międzykulturowy i międzyreligijny dialog, wzbogacać wiedzę o różnicach kulturowych i multikulturalizmie, wzmacniać tolerancję i zrozumienie, zwalczać jakąkolwiek formę dyskryminacji, w szczególności rasową, religijną i etniczną.

EF Education
Światowy lider edukacji językowej. Od ponad 50 lat misją EF jest sprawienie, aby ludzie w różnym wieku, różnych narodowości i środowisk mogli zyskać pewność siebie i wolność rozwoju. Łączymy naukę języków obcych z wymianą kulturową i podróżami edukacyjnymi. Kursy i programy oferowane przez EF zamienią Twoje marzenia w prawdziwe międzynarodowe możliwości. Globalna sieć EF to ponad 50 szkół na całym świecie i 10 języków obcych. Naukę możesz zacząć w dowolny poniedziałek roku, a swój wyjazd językowy zaprojektujesz zgodnie z Twoimi możliwościami.

Salvatti Foundation
Fundacja Salvatti była współorganizatorem Rejsu Niepodległości. Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl jest to katolicka organizacja, która zajmuje się pomocom misjonarzom w ich codziennej pracy. Projekty obejmują kraje takie jak Rwanda, Kamerun, Wybrzeże Kości Słoniowej, Etiopia, Demokratyczna Republika Kongo, Kolumbia, Indie, Ukraina, Syria itp. oraz w dużej mierze skupiają się na pomocy edukacyjnej - budowa i wyposażenie szkół, dożywianie dzieci, zakup leków dla dzieci zarażonych wirusem HIV, budowa i wyposażenie szpitala położniczego, finansowa pomoc w ośrodku dla dzieci ulicy Casa Hogar w Kolumbii i wiele innych. Od 4 lat został wznowiony kurs wolontariatu misyjnego, gdzie przyszli wolontariusze oswajają się z pracą misyjną oraz uczą się jak efektywnie pomagać na placówkach misyjnych, a w konsekwencji poświęcają swój czas, aby realnie pracować z misjonarzami. W 2016 roku fundacja otworzyła sklep charytatywny w Warszawie na al. Solidarności 101, w którym można znaleźć ciekawe afrykańskie rękodzieła oraz koneserskie kawy i herbaty. Dochód ze sprzedaży produktów jest przeznaczany na projekty, które prowadzi fundacja. Między innymi w roku 2017 udało się zakupić minibusa dla uczniów szkoły w Masaka, w Rwandzie, którzy pokonywali spore odległości codziennie do szkoły. Fundacja Salvatti była również współorganizatorem Rejsu Niepodległości.

INTERNATIONAL TRILINGUAL SCHOOL OF WARSAW
Jeśli chcesz wzmocnić edukację i język ojczysty swojego dziecka, jesteśmy odpowiednią szkołą dla Ciebie!

Beijing Tong Ren Tang
W celu promowania tradycyjnej chińskiej wiedzy medycznej i chińskiej kultury w Polsce, firma Beijing Tong Ren Tang w 2012 roku otworzyła w Warszawie pierwsze centrum opieki zdrowotnej. W salonach SPA można poddać się masażom, np. tradycyjnemu chińskiemu, odchudzającym, bańkami chińskimi, stemplami ziołowymi, kamieniem wulkanicznym, masażowi stóp, a także terapii moxą, akupunkturze i innym zabiegom. Szeroka oferta sklepu zawiera m.in. tradycyjne herbaty, naturalny cukier imbirowy, a także popularne w Chinach suplementy.

Czech Republic
Przepiękne zamki, słynne uzdrowiska, prawdziwa natura, historyczne miasta i smaczna kuchnia – co wybierzesz? W tym małym kraju położonym w sercu Europy znajdziesz niezmierzone bogactwo zabytków natury i kultury, zawsze w zasięgu ręki! Tu nigdzie nie jest daleko. Poznaj historyczne dziedzictwo Czech: najciekawsze pałace, zamki, zabytki UNESCO, niezwykłą atmosferę starych miast. Pozwól odpocząć ciału i duszy w czeskich uzdrowiskach. Nie zapomnij o klasztorach, górach i parkach narodowych. Zostań tam, gdzie Ci się podoba i zapewnij sobie moc wrażeń według własnych zainteresowań!

SHISHA HOUSE
Shisha House, restauracja egipska znajdująca się na warszawskim Mordorze. Świeże mięso, duża ilość aromatycznych przypraw oraz idealny czas grillowania charakteryzuje dania z naszego menu. Oprócz mięs z grilla serwujemy Mezze oraz dania wegetariańskie. W lokalu mamy również możliwość zapalenia tradycyjnej fajki wodnej.

No Hate
Naszym celem jest pomoc potrzebującym ludziom żyjącym wokół nas. Chcemy uwrażliwić świat na cierpienie i samotność. Szukamy inspiracji wśród najbardziej potrzebujących i sami chcemy inspirować ich do przekraczania swoich granic.

SUNRISE TEA
Sunrise Import And Export Corporation powstała w 1995 roku i jest jedną z pierwszych firm w Polsce importującą herbatę bezpośrednio z Chin. Uznanie wśród klientów zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu oraz naciskowi na wysoką jakość produktów. Sunrise specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wszelkiego rodzaju herbaty chińskiej oraz pastylek na gardło Golden Throat – Złote Gardło. W swej ofercie posiadamy zarówno herbaty paczkowane, herbaty wysokogatunkowe do specjalistycznych sklepów herbacianych jak i do masowej produkcji.

Sinopol
Fundacja Chińsko-Polskiej Wymiany Gospodarczej i Kulturalnej (znana również jako Fundacja Sinopol) od wielu lat aktywnie działa na rzecz współpracy między polskimi i chińskimi przedsiębiorstwami oraz instytucjami w zakresie biznesu i kultury. W latach 2011 – 2014 r. Fundacja Sinopol koordynowała prace przy rewitalizacji Alei Chińskiej w Łazienkach Królewskich, a jej najnowszym osiągnięciem jest wydanie w maju 2019 r. II edycji dwujęzycznego albumu „Polska – ojczyzna Chopina", mającego za zadanie przybliżyć chińskim czytelnikom historię, kulturę i naturalne piękno Polski. Fundacja koordynuje również projekty wymiany uczniów między polskimi i chińskimi szkołami.

India International Foundation
Przybliżamy koloryt Indii i Polski! Powstaliśmy, by wspomóc polsko-indyjską współpracę oraz promować kulturę obu krajów. Organizujemy imprezy z okazji ważnych indyjskich świąt w Warszawie, a w planach mamy podobne działania w innych miastach w Polsce oraz eventy związane z polską kulturą w Indiach. Dodatkowo zamierzamy wspierać rozwój biznesowych stosunków polsko-indyjskich oraz promować aktywność fizyczną oraz działalność artystyczną związaną z oboma krajami.

Namaste India
Powstała w 2006 roku w skromnym, wyposażonym w zaledwie dwa stoliki lokalu i małym sklepie z indyjskim jedzeniem, restauracja Namaste India, stała się pierwszą indyjską restauracją w Warszawie, dostarczającą dania autentycznej kuchni indyjskiej w rozsądnej cenie. Od swego powstania pozostaje ulubionym miejscem spotkań, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, których przyciąga nie tylko wyjątkowa indyjska kuchnia, ale także jej wnętrza inspirowane Indiami, oraz produkty. Dziś, po powiększeniu restauracji, Namaste India jest jedną z wiodących restauracji serwujących autentyczne indyjskie jedzenie.

Dream Cream Lody
Dream Cream Lody Rzemieślnicze, to lody robione ręcznie, z naturalnych składników, o jakich nawet nie marzyliście! W naszej ofercie mamy również lody w wersji wegańskiej oraz bez cukru, dla osób dbających o linię :) Nasze lody przygotowywane są dla Was codziennie, dzięki czemu mają niepowtarzalny smak, świeżość oraz wysoką jakość. Spróbujesz raz-będziesz wracać po więcej

Drama Cakes
Drama Cakes przez swoje pyszne ciasta chce żebyście byli szczęśliwi. Zaczęliśmy w tym roku i nie idziemy na kompromisy jesli chodzi o składniki , dlatego nasze ciasta smakują niebiańsko. Możecie ich spróbować w kilku miejscach w Warszawie. Ten festiwal to najlepszy czas żeby spróbować naszych ciast najlepiej z całą rodziną

FloraFun
Czym jest FloraFun? To projekt stworzony wokół idei jednoczenia się i piękna. To wyjątkowe wydarzenia - warsztaty, święta, imprezy i urodziny, w których można znaleźć wspaniałą atmosferę kreatywności i przyjaźni. Organizujemy warsztaty z kwiatów dla dziewcząt i kobiet. Tworzą one na nich własne bukiety i dekoracje.

Ottomańska Pokusa
Baklava, tureckie słodkości według oryginalnej receptury, wypiekane przez tureckich piekarzy.

Bahay Kubo Warsaw
Bahay Kubo Warsaw rozpoczęli swoją działalność w 2018 roku, aby reprezentować i promować kuchnię filipińską na Asian Food Festival. Miłośnicy jedzenia połączyli siły, aby dostarczyć domowe jedzenie filipińskie. Oferują catering, zamówienia online i dostawy.

CT Poland
CT Poland to polsko-chińskie biuro podróży zajmujące się głównie organizacją wyjazdów do Azji aczkolwiek w ofercie biura klienci znajdą też wyjazdy do Afryki, Australii i obu Ameryk. Od 19 lat biuro organizuje wyjazdy dla wymagających klientów, pragnących łączyć intensywne zwiedzanie z komfortowym pobytem, podróżować w małych grupach pod opieką wykwalifikowanych pilotów orientalistów. To co wyróżnia CT Poland to indywidualne podejście, elastyczność w realizacji marzeń o podróżach i wysoko wykwalifikowana kadra, składająca się z osób mieszkających i studiujących wiele lat w Azji, znających lokalne języki, takie jak chiński, japoński czy hindi. Łączy nas miłość do Azji i chęć zamiany marzeń we wspomnienia.

Triumf
Działamy na rynku polskim od lat 90-tych. Od początku istnienia zajmujemy się dystrybucją artykułów konsumpcyjnych. Specjalizujemy się w produktach orientalnych pochodzenia tureckiego i arabskiego, które dostarczamy do gastronomii. Swoją ofertę kierujemy do hurtowni, restauracji, punktów gastronomicznych oraz klientów indywidualnych. W stałej sprzedaży posiadamy kilkadziesiąt pozycji asortymentowych m.in.: koncentraty spożywcze, sosy, przetwory warzywne, przyprawy, kawę, herbatę, ryż i wiele innych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych Klientów nieustannie poszerzamy ofertę o nowe produkty.

Białoruski Dom
Białoruski Dom – to jedyna organizacja i miejsce, gdzie jest skoncentrowane białoruskie życie w Warszawie, a także największe centrum białoruskiej diaspory w Polsce. Organizacja działa w następujących obszarach: * organizacja informacyjnych i cywilnych kampanii; * integracja białoruskiej diaspory w Polsce, Europie i świecie; * wsparcie dla rozwoju lokalnych białoruskich inicjatyw; * wzrost poziomu kwalifikacji przedstawicieli białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego i niezależnych mediów w drodze edukacji nieformalnej, dyskusji, warsztatów, prowadzonych przez białoruskich, polskich i innych zagranicznych ekspertów; * organizacja wymiany młodzieży; * rozwój białoruskiej edukacji obywatelskiej i rozwój języka białoruskiego i kultury, itp. Uczestnicy festiwalu będą mogli zapoznać się z białoruskimi tradycjami i kulturą. Przede wszystkim zapraszamy na degustację potraw białoruskich przygotowanych przez Alionę Michalczuk, znawczynię kuchni białoruskiej i słowiańskiej, autorkę książek kucharskich (link). Będzie też można zobaczyć występ mińskiej dziecięcej akademii tańca "Fiesta" http://fiesta-minsk.by/, a wydawca Raman Cymberau opowie nieznane ciekawostki z historii Białorusi, Wielkiego Księstwa Litewskiego i Rzeczypospolitej. Wszystkie Panie zapraszamy prezentację i zakup biżuterii wykonanej ręcznie przez Ludmiłę Zach.

Greek National Tourism Organization (GNTO)
Grecka Narodowa Organizacja Turystyki (GNTO) jest podmiotem publicznym działającym pod patronatem Ministerstwa Turystyki, odpowiedzialnym za promocję Grecji jako miejsca turystycznego. Jego rolą jest zachęcanie podróżnych do odwiedzania i odkrywania kraju oraz zwiększania świadomości Grecji. GNTO działa na kilku kluczowych rynkach, w tym w Polsce.