All Exhibitors

TURKPOL
Stowarzyszenie Kultury i Współpracy Polsko-Tureckiej TURKPOL jest organizacją pozarządową wspierającą budowę bliższych relacji polsko-tureckich. Skupiamy się na zmotywowaniu w dążeniu do współpracy obydwu społeczności. TURKPOL inwestuje w budowę głębszych polsko-tureckich relacji opartych na otwartości, tolerancji i współpracy tak by poszerzyć wiedzę o Polsce i o Turcji i wzajemnych relacjach, by przełamać stereotypy, by wspierać kultywować i promować polskie dziedzictwo kulturowe w Turcji jak też wspierać, kultywować i promować tureckie dziedzictwo kulturowe w Polsce, a również kojarzyć ludzi by integrować i wspierać społeczność turecką w Polsce, a w związku z tym promować międzykulturowy i międzyreligijny dialog, wzbogacać wiedzę o różnicach kulturowych i multikulturalizmie, wzmacniać tolerancję i zrozumienie, zwalczać jakąkolwiek formę dyskryminacji, w szczególności rasową, religijną i etniczną.

EF Education
Światowy lider edukacji językowej. Od ponad 50 lat misją EF jest sprawienie, aby ludzie w różnym wieku, różnych narodowości i środowisk mogli zyskać pewność siebie i wolność rozwoju. Łączymy naukę języków obcych z wymianą kulturową i podróżami edukacyjnymi. Kursy i programy oferowane przez EF zamienią Twoje marzenia w prawdziwe międzynarodowe możliwości. Globalna sieć EF to ponad 50 szkół na całym świecie i 10 języków obcych. Naukę możesz zacząć w dowolny poniedziałek roku, a swój wyjazd językowy zaprojektujesz zgodnie z Twoimi możliwościami.

Salvatti Foundation
Fundacja Salvatti była współorganizatorem Rejsu Niepodległości. Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl jest to katolicka organizacja, która zajmuje się pomocom misjonarzom w ich codziennej pracy. Projekty obejmują kraje takie jak Rwanda, Kamerun, Wybrzeże Kości Słoniowej, Etiopia, Demokratyczna Republika Kongo, Kolumbia, Indie, Ukraina, Syria itp. oraz w dużej mierze skupiają się na pomocy edukacyjnej - budowa i wyposażenie szkół, dożywianie dzieci, zakup leków dla dzieci zarażonych wirusem HIV, budowa i wyposażenie szpitala położniczego, finansowa pomoc w ośrodku dla dzieci ulicy Casa Hogar w Kolumbii i wiele innych. Od 4 lat został wznowiony kurs wolontariatu misyjnego, gdzie przyszli wolontariusze oswajają się z pracą misyjną oraz uczą się jak efektywnie pomagać na placówkach misyjnych, a w konsekwencji poświęcają swój czas, aby realnie pracować z misjonarzami. W 2016 roku fundacja otworzyła sklep charytatywny w Warszawie na al. Solidarności 101, w którym można znaleźć ciekawe afrykańskie rękodzieła oraz koneserskie kawy i herbaty. Dochód ze sprzedaży produktów jest przeznaczany na projekty, które prowadzi fundacja. Między innymi w roku 2017 udało się zakupić minibusa dla uczniów szkoły w Masaka, w Rwandzie, którzy pokonywali spore odległości codziennie do szkoły. Fundacja Salvatti była również współorganizatorem Rejsu Niepodległości.

INTERNATIONAL TRILINGUAL SCHOOL OF WARSAW
Jeśli chcesz wzmocnić edukację i język ojczysty swojego dziecka, jesteśmy odpowiednią szkołą dla Ciebie!

Beijing Tong Ren Tang
W celu promowania tradycyjnej chińskiej wiedzy medycznej i chińskiej kultury w Polsce, firma Beijing Tong Ren Tang w 2012 roku otworzyła w Warszawie pierwsze centrum opieki zdrowotnej. W salonach SPA można poddać się masażom, np. tradycyjnemu chińskiemu, odchudzającym, bańkami chińskimi, stemplami ziołowymi, kamieniem wulkanicznym, masażowi stóp, a także terapii moxą, akupunkturze i innym zabiegom. Szeroka oferta sklepu zawiera m.in. tradycyjne herbaty, naturalny cukier imbirowy, a także popularne w Chinach suplementy.

Czech Republic
Przepiękne zamki, słynne uzdrowiska, prawdziwa natura, historyczne miasta i smaczna kuchnia – co wybierzesz? W tym małym kraju położonym w sercu Europy znajdziesz niezmierzone bogactwo zabytków natury i kultury, zawsze w zasięgu ręki! Tu nigdzie nie jest daleko. Poznaj historyczne dziedzictwo Czech: najciekawsze pałace, zamki, zabytki UNESCO, niezwykłą atmosferę starych miast. Pozwól odpocząć ciału i duszy w czeskich uzdrowiskach. Nie zapomnij o klasztorach, górach i parkach narodowych. Zostań tam, gdzie Ci się podoba i zapewnij sobie moc wrażeń według własnych zainteresowań!

SHISHA HOUSE
Shisha House, restauracja egipska znajdująca się na warszawskim Mordorze. Świeże mięso, duża ilość aromatycznych przypraw oraz idealny czas grillowania charakteryzuje dania z naszego menu. Oprócz mięs z grilla serwujemy Mezze oraz dania wegetariańskie. W lokalu mamy również możliwość zapalenia tradycyjnej fajki wodnej.

No Hate
Naszym celem jest pomoc potrzebującym ludziom żyjącym wokół nas. Chcemy uwrażliwić świat na cierpienie i samotność. Szukamy inspiracji wśród najbardziej potrzebujących i sami chcemy inspirować ich do przekraczania swoich granic.

SUNRISE TEA
Sunrise Import And Export Corporation powstała w 1995 roku i jest jedną z pierwszych firm w Polsce importującą herbatę bezpośrednio z Chin. Uznanie wśród klientów zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu oraz naciskowi na wysoką jakość produktów. Sunrise specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wszelkiego rodzaju herbaty chińskiej oraz pastylek na gardło Golden Throat – Złote Gardło. W swej ofercie posiadamy zarówno herbaty paczkowane, herbaty wysokogatunkowe do specjalistycznych sklepów herbacianych jak i do masowej produkcji.

Sinopol
Fundacja Chińsko-Polskiej Wymiany Gospodarczej i Kulturalnej (znana również jako Fundacja Sinopol) od wielu lat aktywnie działa na rzecz współpracy między polskimi i chińskimi przedsiębiorstwami oraz instytucjami w zakresie biznesu i kultury. W latach 2011 – 2014 r. Fundacja Sinopol koordynowała prace przy rewitalizacji Alei Chińskiej w Łazienkach Królewskich, a jej najnowszym osiągnięciem jest wydanie w maju 2019 r. II edycji dwujęzycznego albumu „Polska – ojczyzna Chopina", mającego za zadanie przybliżyć chińskim czytelnikom historię, kulturę i naturalne piękno Polski. Fundacja koordynuje również projekty wymiany uczniów między polskimi i chińskimi szkołami.

India International Foundation
Przybliżamy koloryt Indii i Polski! Powstaliśmy, by wspomóc polsko-indyjską współpracę oraz promować kulturę obu krajów. Organizujemy imprezy z okazji ważnych indyjskich świąt w Warszawie, a w planach mamy podobne działania w innych miastach w Polsce oraz eventy związane z polską kulturą w Indiach. Dodatkowo zamierzamy wspierać rozwój biznesowych stosunków polsko-indyjskich oraz promować aktywność fizyczną oraz działalność artystyczną związaną z oboma krajami.

Namaste India
Powstała w 2006 roku w skromnym, wyposażonym w zaledwie dwa stoliki lokalu i małym sklepie z indyjskim jedzeniem, restauracja Namaste India, stała się pierwszą indyjską restauracją w Warszawie, dostarczającą dania autentycznej kuchni indyjskiej w rozsądnej cenie. Od swego powstania pozostaje ulubionym miejscem spotkań, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, których przyciąga nie tylko wyjątkowa indyjska kuchnia, ale także jej wnętrza inspirowane Indiami, oraz produkty. Dziś, po powiększeniu restauracji, Namaste India jest jedną z wiodących restauracji serwujących autentyczne indyjskie jedzenie.

Dream Cream Lody
Dream Cream Lody Rzemieślnicze, to lody robione ręcznie, z naturalnych składników, o jakich nawet nie marzyliście! W naszej ofercie mamy również lody w wersji wegańskiej oraz bez cukru, dla osób dbających o linię :) Nasze lody przygotowywane są dla Was codziennie, dzięki czemu mają niepowtarzalny smak, świeżość oraz wysoką jakość. Spróbujesz raz-będziesz wracać po więcej

Drama Cakes
Drama Cakes przez swoje pyszne ciasta chce żebyście byli szczęśliwi. Zaczęliśmy w tym roku i nie idziemy na kompromisy jesli chodzi o składniki , dlatego nasze ciasta smakują niebiańsko. Możecie ich spróbować w kilku miejscach w Warszawie. Ten festiwal to najlepszy czas żeby spróbować naszych ciast najlepiej z całą rodziną

FloraFun
Czym jest FloraFun? To projekt stworzony wokół idei jednoczenia się i piękna. To wyjątkowe wydarzenia - warsztaty, święta, imprezy i urodziny, w których można znaleźć wspaniałą atmosferę kreatywności i przyjaźni. Organizujemy warsztaty z kwiatów dla dziewcząt i kobiet. Tworzą one na nich własne bukiety i dekoracje.

Ottomańska Pokusa
Baklava, tureckie słodkości według oryginalnej receptury, wypiekane przez tureckich piekarzy.

Bahay Kubo Warsaw
Bahay Kubo Warsaw rozpoczęli swoją działalność w 2018 roku, aby reprezentować i promować kuchnię filipińską na Asian Food Festival. Miłośnicy jedzenia połączyli siły, aby dostarczyć domowe jedzenie filipińskie. Oferują catering, zamówienia online i dostawy.

CT Poland
CT Poland to polsko-chińskie biuro podróży zajmujące się głównie organizacją wyjazdów do Azji aczkolwiek w ofercie biura klienci znajdą też wyjazdy do Afryki, Australii i obu Ameryk. Od 19 lat biuro organizuje wyjazdy dla wymagających klientów, pragnących łączyć intensywne zwiedzanie z komfortowym pobytem, podróżować w małych grupach pod opieką wykwalifikowanych pilotów orientalistów. To co wyróżnia CT Poland to indywidualne podejście, elastyczność w realizacji marzeń o podróżach i wysoko wykwalifikowana kadra, składająca się z osób mieszkających i studiujących wiele lat w Azji, znających lokalne języki, takie jak chiński, japoński czy hindi. Łączy nas miłość do Azji i chęć zamiany marzeń we wspomnienia.

Triumf
Działamy na rynku polskim od lat 90-tych. Od początku istnienia zajmujemy się dystrybucją artykułów konsumpcyjnych. Specjalizujemy się w produktach orientalnych pochodzenia tureckiego i arabskiego, które dostarczamy do gastronomii. Swoją ofertę kierujemy do hurtowni, restauracji, punktów gastronomicznych oraz klientów indywidualnych. W stałej sprzedaży posiadamy kilkadziesiąt pozycji asortymentowych m.in.: koncentraty spożywcze, sosy, przetwory warzywne, przyprawy, kawę, herbatę, ryż i wiele innych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych Klientów nieustannie poszerzamy ofertę o nowe produkty.

Białoruski Dom
Białoruski Dom – to jedyna organizacja i miejsce, gdzie jest skoncentrowane białoruskie życie w Warszawie, a także największe centrum białoruskiej diaspory w Polsce. Organizacja działa w następujących obszarach: * organizacja informacyjnych i cywilnych kampanii; * integracja białoruskiej diaspory w Polsce, Europie i świecie; * wsparcie dla rozwoju lokalnych białoruskich inicjatyw; * wzrost poziomu kwalifikacji przedstawicieli białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego i niezależnych mediów w drodze edukacji nieformalnej, dyskusji, warsztatów, prowadzonych przez białoruskich, polskich i innych zagranicznych ekspertów; * organizacja wymiany młodzieży; * rozwój białoruskiej edukacji obywatelskiej i rozwój języka białoruskiego i kultury, itp. Uczestnicy festiwalu będą mogli zapoznać się z białoruskimi tradycjami i kulturą. Przede wszystkim zapraszamy na degustację potraw białoruskich przygotowanych przez Alionę Michalczuk, znawczynię kuchni białoruskiej i słowiańskiej, autorkę książek kucharskich (link). Będzie też można zobaczyć występ mińskiej dziecięcej akademii tańca "Fiesta" http://fiesta-minsk.by/, a wydawca Raman Cymberau opowie nieznane ciekawostki z historii Białorusi, Wielkiego Księstwa Litewskiego i Rzeczypospolitej. Wszystkie Panie zapraszamy prezentację i zakup biżuterii wykonanej ręcznie przez Ludmiłę Zach.